Kurš no mums vismaz vienu reizi nav sapņojis izgudrot "jaunības eliksīru"? Galu galā pat visiespaidīgākajai un koptākajai 35 gadus vecai dāmai jau ir manāmas vārnu pēdas pie acīm un pirmās krunciņas uz pieres! Un, lai cik atbalstoša būtu daba, agri vai vēlu tu domā, kā palēnināt sejas ādas novecošanās procesus un atjaunot savu bijušo jaunību. Lai arī cilvēka ādas novecošanās nav slimība, bet gan dabisks process, mūsu spēkos ir parūpēties par sejas ādas priekšlaicīgas (agrīnas) novecošanās novēršanu. Mēģināsim izdomāt, kā, kāpēc un kad āda noveco, lasiet par to mūsu rakstā.
Ar vecumu saistītu ādas izmaiņu pazīmes
Diemžēl katrs nodzīvotais gads atstāj nospiedumu ne tikai tavā atmiņā, bet arī sejā. Tipiski nobriedušas ādas marķieri, kam nepieciešama pretnovecošanās kopšana, ir:
- Sausums un lobīšanās: gadu gaitā āda kļūst dehidrēta, kļūst plānāka un kļūst "līdzīga pergamentam";
- Grumbas: sākumā virspusējas un tikko pamanāmas, bet pēc tam izteiktākas sejas izteiksmes un visnepatīkamākās dziļās;
- Samazināta stingrība un elastība: sejas vaibsti šķiet smaili vai nokareni;
- Trulums: pat pareizi kopjot, ar gadiem seja zaudē savu svaigumu un izskatās nogurusi;
- Tumši plankumi, kura parādīšanās ir pēdējais "moda zvans", ka steidzami jādomā par cīņu pret strauju ādas novecošanos.
Pirmās sejas ādas novecošanās pazīmes neparādās 30-35 gadu vecumā, kā domā lielākā daļa. Virspusējās krunciņas acu tuvumā un uz pieres sāk veidoties 17-20 gadu vecumā, un viss to attīstības cikls ilgst līdz 7-10 gadiem!
Izmaiņas ādā līdz ar novecošanos
Ar vecumu saistītu izmaiņu ārējās pazīmes izraisa dabiski iekšējie procesi. Laika gaitā ādā:
- mitruma saturs samazinās, kas noved pie elastības samazināšanās;
- veidojas mazāk kolagēna un elastīna šķiedru, kas veido elastīgu ādas "ietvaru" un novērš grumbu padziļināšanos;
- pasliktinās virsmas slāņu atjaunošanās, kā rezultātā sejas krāsa kļūst blāvāka un poras šķiet paplašinātas;
- Notiek pigmenta šūnu (melanocītu) "grupēšanās", kas noved pie pigmentācijas traucējumiem.
Četri sejas ādas novecošanas veidi
Tā ir milzīga kļūda pieņemt, ka novecojoša āda vienmēr izskatās vienādi! Dermatologi un kosmetologi izšķir četrus galvenos novecojošas ādas tipus:
- Noguris: ar pietūkumu, pastinumu, izteiktu nasolabiālu kroku un nokareniem mutes kaktiņiem;
- Saburzīts: ar paaugstinātu sausumu, "vārnu kājiņām", grumbuļiem plakstiņiem, "rievotu" augšlūpu un zodu;
- Deformēts: ar izlīdzinātu vai "pietūkušu" ovālu seju, dubultzodu, "buldoga" vaigiem, lieko tauku daudzumu plakstiņu zonā;
- Kombinētā novecošana: ar aptuveni vienādu trīs iepriekšējo veidu izpausmju smagumu.
Lai gan šīs pazīmes beidzot parādās pēc 35-40 gadiem, ņemot vērā noteiktus kritērijus, varam pieņemt, kāda veida novecošanās sekos. Tādējādi sievietēm ar sausu ādu biežāk veidojas izteiktas grumbas, savukārt tām, kurām ir attīstīts zemādas tauku slānis, ir svarīgi jau laikus parūpēties par to, lai seja "nenokaras". Ja jums ir kombinēta āda, novecošanās, visticamāk, sekos "nogurušajam" tipam.
Pareizs dzeršanas režīms, veselīgs uzturs, pietiekams miegs, smēķēšanas un alkohola lietošanas atmešana, pastaigas svaigā gaisā, fiziski vingrinājumi, mērīts dzīves ritms un kvalitatīvas kosmētikas lietošana neapšaubāmi palēninās jebkuras sievietes sejas ādas novecošanos.
Cik efektīva ir pretnovecošanās kosmētika?
Neskatoties uz to, ka vadošajiem kosmetoloģijas uzņēmumiem ir savas laboratorijas un pat skaistumkopšanas institūti, dārgu inovatīvu pretnovecošanās līdzekļu efektivitāte, diemžēl, ir stipri pārspīlēta. Gandrīz visi krēmi, eļļas, maskas, serumi un citi pretnovecošanās līdzekļi, kopjot sejas ādu, paliek uz tās virsmas, neiekļūstot dziļākajos slāņos, kur notiek galvenās "ar vecumu saistītās" izmaiņas!
Protams, nobriedušai ādai noder aizsargplēve ar UV filtru, kas novērš mitruma iztvaikošanu un neitralizē saules gaismas negatīvo ietekmi. Taču tas nekādi neietekmē elastīgās šķiedras karkasa atjaunošanu! Turklāt vairumā gadījumu informācija par kolagēna saturu krēmā izrādās banāls reklāmas triks, jo, pēc britu zinātnieku domām, šis lielmolekulārais proteīns vienkārši nespēj iekļūt ādas barjerā.
Tajā pašā laikā savlaicīga sazināšanās ar speciālistu estētiskās kosmetoloģijas jomā ļauj sasniegt radikālu "atjaunošanos" bez plastiskās operācijas. Un tagad mēs aicinām jūs iepazīties ar efektīvākajām "agrīnās" atveseļošanās procedūrām.
Metodes numurs 1. Mitrinošs
Indikācijas: Nogurusi āda un kombinēta novecošanās, lai gan kā papildu metode mitrināšana ir efektīva arī grumbu novēršanai.
Labākais profesionālais risinājums: Biorevitalizācija ar hialuronskābi.
Pieteikšanās punkts: Dziļi ādas slāņi. Tā kā hialuronskābes saturs samazinās līdz ar novecošanos, tās injekcija ļauj piesātināt ādu ar mitrumu un stimulēt jūsu pašu hialuronskābes, kolagēna šķiedru un elastīna ražošanu.
rezultātus: Seja izskatās tvirtāka un svaigāka, tās krāsa ir izlīdzināta, un vecuma plankumu smagums ir manāmi samazināts.
Metode numur 2. Cīņa ar grumbām
Indikācijas: Krunkaina āda.
Profesionāls risinājums Nr. 1: Injekciju kontūrplastiskā ķirurģija.
Pieteikšanās punkts: Vidējie un dziļie ādas slāņi. Īpaši bioloģiski saderīgi filleri tiek ievadīti ar tievu adatu tieši zem krokas (grumbu) vai muskulī zem problēmzonas, lai izveidotu nepieciešamo tilpumu.
rezultātus: Pateicoties papildu apjomam, grumbas tiek izlīdzinātas un šķiet mazāk pamanāmas.
Profesionāls risinājums Nr. 2: Frakcionēts lāzers
Pieteikšanās punkts: Dziļi ādas slāņi. Izkliedētie lāzera staru stari iekļūst 0, 4. . . 1, 4 mm dziļumā, stimulējot kolagēna un elastīna šķiedru veidošanos.
rezultātus: Atjaunojot savu šķiedru karkasu, samazinās vidējo un dziļo grumbu smagums, bet virspusējās grumbiņas kļūst gandrīz neredzamas. Papildu frakcionētas termolīzes sekas ir vecuma plankumu izzušana vai ievērojama izgaismošana un sejas kontūras savilkšanās.
Profesionāls risinājums Nr. 3: Botox vai Dysport injekcijas.
Pieteikšanās punkts: Sejas muskuļi. Šo zāļu galvenās sastāvdaļas botulīna toksīna darbība noved pie sejas muskuļu atslābināšanas un attiecīgi grumbu izlīdzināšanas.
rezultātus: Samazina redzamo grumbu skaitu un smagumu, īpaši, ādai ap acīm novecojot.
Metode Nr. 3. Sejas kontūru atjaunošana
Indikācijas: novecošana ar nokarenu ādu.
Profesionāls risinājums: Vītnes pacelšana (vītnes pacelšana).
Pieteikšanās punkts: Dziļi ādas slāņi. Smalkāko diegu ieviešana nodrošina pievilkšanu un atbalstu problemātiskajām zonām (acis, uzacis, vaigi, zods, kakls utt. ). Vēl viena procedūras priekšrocība ir sava kolagēna ražošanas stimulēšana, kas padara iegūto rāmi izturīgāku.
rezultātus: Manāma nokareno vietu savilkšana, kontūru uzlabošanās.
Metode numur 4. Ādas "atjaunošana".
Indikācijas: Kombinēta novecošana.
Profesionāls risinājums: Pīlings: lāzera un ķīmiskais.
Pieteikšanās punkts: epidermas virspusējie, vidējie un dziļie slāņi. Keratinizēta epitēlija "iztvaicēšana" lāzera stara ietekmē vai tā noņemšana, izmantojot organisko skābi, stimulē jaunu šūnu augšanu un kolagēna šķiedru atjaunošanos.
rezultātus: Pīlinga izmantošana novecojošai ādai rada ievērojamu atjaunošanās efektu: seja izskatās svaigāka, un ar laiku, nostiprinoties kolagēna karkasam, tiek izlīdzinātas grumbas un novilkta kontūra.
Visbeidzot, ir vērts atzīmēt, ka labāko veidu, kā atbrīvoties no grumbām un novērst turpmāku ādas novecošanos, jums izvēlēsies speciālists estētiskās kosmetoloģijas jomā, ņemot vērā novecošanās veidu un jūsu individuālās īpašības.